Nowe, ulubione miejsce spotkań w restauracji, kawiarni, pubie lub w teatrze

Mimo że ogrodzona zachowanymi fragmentami zabytkowego muru – Stara Rzeźnia zapraszać będzie otwartą, ogólnodostępną przestrzenią urządzoną w ludzkiej skali i z myślą o stworzeniu niepowtarzalnej atmosfery. Będzie to szansa dla aktywizacji i podniesienia rangi tej części Poznania.

Ponad stuletni, nieco zapomniany fragment miasta, nabierze miejskiego charakteru. Starannie odrestaurowane budynki przemysłowe będą kontrastować z nowoczesną architekturą. Na terenie tym powstanie około 1,3 tys. miejsc pracy, mieszkania dla kilkuset rodzin, punkty handlowe, usługowe i gastronomiczne, a także nowoczesny obiekt teatralno-koncertowy. Dzięki tej różnorodności funkcji, skali inwestycji i jej lokalizacji powstanie tętniąca życiem przestrzeń, sprzyjająca integracji społecznej.

Będzie to miejsce, w którym chętnie się przebywa: do Starej Rzeźni będzie można wpaść nie tylko do biura czy na zakupy w hali targowej, ale także po to, aby przy kawie spotkać się z przyjaciółmi, pójść do teatru czy obejrzeć wystawę. Kawiarnie, butiki oraz puby będą sąsiadowały z placówkami usługowymi. Na obszernych skwerach zostaną urządzone otoczone zielenią fontanny, wokół których ogniskować się będzie życie tego czarującego kwartału miasta.

Udostępnij

Share on twitter
Share on facebook

Stara Rzeźnia, ul. Garbary 101/111, 61-757 Poznań
Warunki i zasady | Polityka prywatności i polityka plików cookies